O spółce

Labocanna

Green Cluster

Profil działalności

Labocanna S.A. to spółka działająca w branży konopnej, a jej działalność jest skupiona jest na trzech głównych obszarach: dystrybucja spożywczych oraz medycznych konopno-pochodnych produktów, prace badawczo-rozwojowe nt. zastosowania konopi w kosmetykach, tworzywach oraz włókiennictwie, uprawa oraz produkcja konopi. Celem Spółki jest zbudowanie ekologicznego hubu, który będzie składał się z firm koncentrujących swoją działalność w wielu segmentach rynku konopnego, a tym samym osiągnięcie pozycji lidera rynku konopnego w regionie Europy ŚrodkowoWschodniej do końca 2026 roku.

Informacje rynkowe

Według przeprowadzonych analiz rynkowych oraz wielowymiarowego zastosowania konopi siewnych, Labocanna S.A. stawia na dynamiczny wzrost poprzez synergie, akwizycje firm działającym w obszarze cannabis, przy wykorzystaniu innowacyjnych technologii. Globalna wartość rynku konopi wyniosła w 2020 r. 22,9 mld USD i prognozuje się, w 2026 r. cały rynek będzie wart ponad 62 mld USD, przy CAGR na poziomie 18,1 proc*. Według raportu „The Poland Cannabis White Paper” przygotowanego przez brytyjską firmę konsultingową Prohibition Partners wynika, że wartość polskiego rynku konopnego w 2028 r. sięgnie 2 mld EUR.

Konopie to jedne z najbardziej wszechstronnych roślin uprawianych w Polsce. W zależności od odmiany, sposobu zasiewu czy terminu zbioru pozyskiwane z nich surowce rolne – kwiatostany, nasiona i łodygi – mogą być wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu: spożywczym, kosmetycznym, włókienniczym, motoryzacyjnym i papierniczym, a nawet budowlanym. Dzięki swoim zaletom konopie przemysłowe są rośliną coraz częściej uprawianą przez polskich rolników. Zgodnie z danymi z Urzędów Marszałkowskich w 2013 r. konopie uprawiane były na powierzchni ok. 254 ha, a w 2020 r. na już powierzchni ok. 3,6 tys. ha, co oznacza 14-krotny wzrost. W ostatnich latach zauważalne są również postępujące prawne deregulacje i stale wzrastający popyt na produkty konopne. Zdaniem specjalistów rozwój tej branży może mieć pozytywne przełożenie na całą gospodarkę, a Polska ma potencjał, żeby zostać jednym z głównych producentów w Europie.

Aktualności

Labocanna Uniwersytet

Labocanna Uniwersytet Spółka Labocanna S.A. z siedzibą w Koszalinie (dalej: „Spółka”) informuje, że w dniu 12 marca 2021 roku zawarła z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu Collegium Medicum im. Ludwika…

więcej

Labocanna inwestuje w dystrybutora olejków konopnych i zamierza wprowadzić go na giełdę w ciągu 2 lat

Labocanna inwestuje w dystrybutora olejków konopnych i zamierza wprowadzić go na giełdę w ciągu 2 lat Labocanna, spółka z branży konopnej podpisała umowę inwestycyjną na objęcie 20% udziałów Medican Campus,…

więcej

Raporty

Raport kwartalny 4_2021 Raport okresowy za IV kwartał 2020r

pobierz

Raport kwartalny 29_2020 Raport okresowy za III kwartał 2020 r.

pobierz

Raport kwartalny 23_2020 Raport okresowy za II kwartał 2020 r.

pobierz

Raport roczny 22_2020_Raport roczny za rok 2019

pobierz

Raport bieżący 7_2021
Odwołanie Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy

pobierz

Raport bieżący 6_2021
Zwołanie Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki Labocanna S.A.

pobierz

Raport bieżący 5_2021 Powołanie prokurenta

pobierz

Kalendarium

17.05.2021
Publikacja raportu za I kwartał 2021 r.

dodaj

30.05.2021
Publikacja raportu rocznego za 2020 r.

dodaj

08.07.2021
Planowana data ustalenia prawa poboru akcji serii D

dodaj

16.08.2021
Publikacja raportu za II kwartał 2021 r.

dodaj

15.11.2021
Publikacja raportu za III kwartał 2021 r.

dodaj

Akcje
i akcjonariat

Notowania

Struktura akcjonariatu

Zarząd i Rada Nadzorcza

Michał Jura
Prezes zarządu

Od początku działalności zawodowej związany z rynkiem finansowym. Zdobywał doświadczenie przez wiele lat związane w branży finansów. Posiada wykształcenie wyższe na kierunki ekonomia.

Mateusz Kowalski
Przewodniczący Rady Nadzorczej

Ukończył Politechnikę Koszalińską na kierunku Europeistyka ze specjalizacją Administracja Publiczna. Posiada wieloletnie doświadczenie w branży handlowej, z którą jest związany od początku kariery zawodowej. W latach 2004-2013, podejmował się wielu prac związanych z usługami oraz handlem. W 2013 r. rozpoczął pracę w Dziale Handlu w Sano Sp. z o.o., sieci sklepów spożywczych wywodzącej się z Koszalina. Był kupcem odpowiedzialnym za negocjacje warunków współpracy oraz zawieranie umów z kontrahentami z Polski, Niemiec, Litwy. W latach 2015-2017 prowadził firmę oraz pełnił funkcję Prezesa Zarządu w Mata Sp. z o.o. zajmującej się montażem stolarki okiennej na terenie UE. W chwili obecnej jest tam większościowym udziałowcem. Od 2015 r. związany z Clown Polska Sp. z o.o. na stanowisku Dyrektor ds. Rozwoju. Jest odpowiedzialny za prawidłowy rozwój firmy, znajdowanie nowych kanałów dystrybucyjnych, utrzymywanie kontaktów z obecnymi kontrahentami czy koordynowanie pracy na poszczególnych stanowiskach w firmie.

Vincent Mol
Członek Rady Nadzorczej

Obywatel Królestwa Niderlandów. Pasjonat genetyki nasion i medycznej konopi, posiada ponad 20-letnie doświadczenie w tym zakresie. Pracował na rzecz SAB Consultancy Nederland B.V., podmiocie zajmującym się doradztwem i konsultacjami agro oraz uprawami indoor. Obecnie członek Zarządu Medican Campus sp. z o.o. z siedzibą w Koszalinie. Biegle włada językiem holenderskim oraz angielskim i niemieckim.

Adam Walewski
Członek Rady Nadzorczej

Labocanna S.A. to spółka działająca w branży konopnej, a jej działalność jest skupiona jest na trzech głównych obszarach: dystrybucja spożywczych oraz medycznych konopno-pochodnych produktów, prace badawczo-rozwojowe nt. zastosowania konopi w kosmetykach, tworzywach oraz włókiennictwie, uprawa oraz produkcja konopi. Celem Spółki jest zbudowanie ekologicznego hubu, który będzie składał się z firm koncentrujących swoją działalność w wielu segmentach rynku konopnego, a tym samym osiągnięcie pozycji lidera rynku konopnego w regionie Europy. Środkowo-Wschodniej do końca 2026 roku.

Agnieszka Thurow-Minakowska
Członek Rady Nadzorczej

Magister filologii germańskiej na Uniwersytecie Szczecińskim. Ukończyła liczne szkolenia i certyfikaty zarówno z języka niemieckiego jak i angielskiego. Biegle włada zarówno językiem niemieckim jak i angielskim. Nauczyciel języka niemieckiego oraz angielskiego w szczecińskich szkołach prywatnych. Pasjonatka literatury klasycznej oraz podróży.

Dokumenty
korporacyjne

 KRS LABOCANNA

pobierz

 STATUT SPÓŁKI LABOCANNA

pobierz

Menu